fbpx

järjestää nyt koulutuksen:

Tekoälyn tehokäyttö käytännössä: näin saat isoimmat ajansäästöt (3 h)

Ota sinäkin tekoäly paremmin käyttöön nyt!
Käytännönläheisin koulutus Suomessa! Tämän koulutuksen jälkeen säästät työaikaa 1-3 tuntia viikossa.

Tämä koulutus on tehokas paketti tekoälyn käyttöönottoon ja oppimiseen käytännössä. Saat pikastartin tekoälyn hyödyntäminen omassa työssäsi, oli se sitten markkinointia, myyntiä, projektinhallintaa, johtamista, hallinnollisia tehtäviä, asiakaspalvelua tai sisällön tuottamista.

Keskitymme erityisesti siihen, miten pääset tekoälyn kanssa helposti alkuun ilman teknistä osaamista. Käytännön esimerkkien ja harjoitusten avulla saat konkreettisen näppituntuman. Voit käyttää ChatGPT:tä, Copilotia tai mitä tahansa muuta tekoälyä, josta tykkäät!


Hyödyt:
• Saat tekoälyn käyttöön kätevästi ja konkreettisesti
• Saat ymmärryksen perusteista, miten tekoäly toimii ja kuinka se voi parantaa työtehtävien suorittamista
• Nostat tehokkuutta välittömästi tekoälyn avulla koulutuksen jälkeen
• Saat tietoa tekoälyn mahdollisuuksista ja rajoituksista eri ammattialoilla
• Opit hyödyntämään tekoälyä monenlaisissa tehtävissä


Kenelle:
• Markkinoijat
• Asiakaspalvelun työntekijät
• Hallinnon työntekijät
• Yrityksen johto
• Konsultit
• Sisällöntuottajat
• HR-ammattilaiset
• Tietotyön tekijät
• Johdon edustajat


Kouluttaja

Tuomas Mikkonen, KTM, on erittäin luova ja inspiroiva kouluttaja. Hänen energinen ja mutkaton esiintymistapansa pitää mielenkiinnon ja keskittymisen yllä koko koulutuksen ajan. Tuomas yhdistelee koulutuksissaan luento-osuuksia, työpajoja ja energisoivia pedagogisia pelejä maksimaalisen oppimisen varmistamiseksi.

Tuomaksella on ollut asiakkaita pienistä insinööripajoista kansainvälisiin huippubrändeihin ja hän on myös kouluttanut satoja yrittäjiä ja managereita. Niinpä Tuomaksella on ainutlaatuista ammattitaitoa ja näkemystä, jonka avulla hän voi vastata koulutettavien monipuolisiin tarpeisiin.
Erityisosaamisalueet: Tekoäly, Lean, OKR.
Tuomas on kirjoittanut tietoteokset 100 tapaa uudistua ja kukoistaa (Docendo, 2018) sekä Lean käytännössä – opas tieto- ja palvelutyön kehittämiseen (2022


Aikataulu:
12:45 Tervetuloa linjoille, yhteyksien tarkistus
13:00 Koulutus alkaa
– pidämme lyhyen tauon koulutuksen puolivälissä
16:00 Koulutus päättyy

Sisältö:

Johdanto
• Tekoäly on perustaito jokaiselle tietotyöläiselle

Tekoälyn perusperiaatteet
• Harjoitus: Helpoin tapa promptata – Metapromptit
• Harjoitus: Iteroiva työtapa – parempaa laatua, nopeammin
• Työkalu: “Parhaat kehotteet” -kokoelma suoraan käyttöösi!

Tekoäly myynnissä ja markkinoinnissa
• Harjoitus: Myynti-, markkinointi, some- tai copywriting tekstin luonti ilman että tarvitsee ollenkaan osata ko. asioita

Tekoälyn käyttö tietotyössä
• Harjoitus: Data-analyysi – enemmän irti teidän tiedoista
• Harjoitus: Enemmän irti Exceleistä

Sinun käyttökohteidesi kartoitus
• Harjoitus: Käyttökohteiden kartoitus

Yhteenveto ja seuraavat askeleet
• Miten jatkaa tekoälyn hyödyntämistä omassa työssäsi?

Aikaa kysymyksille


Koulutuspaikka:
Tämä koulutus toteutetaan Zoom-webinaarina, joka toimii etävalmennuksena mukavasti.
Voit kysyä ja kommentoida chatissa.

Ajankohta:
torstaina 24.04.2025 klo 13.00 – 16.00 

Hinta:
497 euroa
/ hlö (+ alv 25,5 %). Sisältää sähköisen materiaalin.

Ryhmäetuhinnat:
samasta organisaatiosta kaksi osallistujaa: 457 euroa / hlö (+ alv 25,5 %),
kolme tai useampia osallistujia: 397 euroa / hlö (+ alv 25,5 %).

Laskutus tapahtuu ilmoittautumisen jälkeen, kun koulutuksen toteutuminen on varmistunut.


Ilmoittautumisen peruutusehdot:
Osallistujan tilalle voi kuluitta vaihtaa toisen samassa organisaatiossa työskentelevän. Osallistumisen voi peruuttaa kuluitta viimeistään 14 vuorokautta ennen koulutuksen alkua. Jos osallistuminen perutaan 7-13 vuorokautta ennen koulutusta, veloitamme 50 % osallistumismaksusta. Veloitamme koko osallistumismaksun, jos osallistuminen perutaan myöhemmin kuin 7 vuorokautta ennen koulutusta, tai jos poisjäännistä ei etukäteen ilmoiteta. Peruutus on tehtävä kirjallisesti.



Palaute aikaisemmista koulutuksista:

"Sisältö oli kattava ja monipuolinen, etenemistahti ja vaativuus sopivat. Vaikka oli etätoteutus ilman osallistujien kameroita, tunnelma oli hyvä, leppoisa ja osallistava. Uskon, että kaiken tasoisella ennakko-osaamisella sai uutta oppia ja sisältöä. Hyvä ja vakuuttava, asiansa syvällisesti osaava kouluttaja."

"Laajensin näkemystä tekoälyn käyttökohteista ja tekoälytyökaluista. Hyvä ja selkeä kokonaisuus, termistökään ei mennyt liian vaikeaksi. Kurssi antaa hyviä näkökulmia ja ideoita siihen, miten monipuolisesti tekoälyä on mahdollista hyödyntää."

"Opin lisää promptien teosta ja käyttämään tekoälyä luovemmin saadakseni parempia vastauksia."

(4.8)

ILMOITTAUTUMINEN

(Toimi heti - paikkoja rajoitetusti!)


Kyllä, ilmoittaudun Tekoälyn tehokäyttö käytännössä: näin saat isoimmat ajansäästöt (3 h) -koulutukseen 24.04.2025, Etäkoulutus
Hlö(ä)

 

Go to Top